קשת של דעות: סדר יום מזרחי לחברה בישראל

 

ספר זה מגולל את תולדותיה של הקשת הדמוקרטית המזרחית , מציג את המאבקים השונים שקידמה ופורש את השקפת עולמה ואת הדילמות הערכיות שעמן היא מתמודדת.

זוהי קריאה חדשנית ומאתגרת של מזרחיות , הפוסעת הרחק מעבר לדיון המסורתי שכלא אותה במסגרות תאורטיות קונבנציונליות ובמערך של אסוציאציות פשטניות. מחברי המאמרים אינם מתייחסים ל מזרחיות כשם תואר גרידא; תוך התבססות על פעילותה המגוונת של הקשת הם מציגים את ה מזרחיות כנקודת מבט ביקורתית על החברה בישראל וכעמדה ערכית ופוליטית הקוראת לשינוי חברתי רדיקלי.

אסופת המאמרים מציבה בפני קוראיה ובפני החברה בישראל אתגר מוסרי ופוליטי מהמעלה הראשונה. זהו אתגר המנוסח כהשקפת עולם מזרחית השואפת ליצירתה של חברת מופת, תוך שהיא מביאה בחשבון היבטים כלכליים, תרבותיים, פוליטיים ואף גאו-פוליטיים שבהם חיה ופועלת החברה בישראל.

 

משתתפים באסופה :

ראובן אברג'יל' מירב אלוש-לברון, מאיר בוזגלו, נביה בשיר, יוסי דהאן, הנרייט דהאן-כלב, סיגל הרוש, נורית חג'אג', רוית חננאל, יעקב ידגר, אילנה יונה, יוסי יונה, סמדר לביא, גל לוי, יוסי לוס, יואב מאירי, דוד מחלב, יונית נעמן, יצחק ספורטא, גלית ספורטה, אופיר עבו, נטע עמר, אביגדור פלדמן, אלכסנדר (סנדי) קדר, משה קריף, שולה קשת, מיכה רחמן, זמירה רון, אפרים ריינר, רפי שובלי, עמי שטייניץ, סמי שלום שטרית, ויקי שירן, יהודה שנהב

 

עלות ספר-70 ₪

מכירה מוקדמת של הספר החלה בימים אלה.

 

מתנה מקורית לחגים